Ako vybrať správnu spodnú bielizeň a vyhnúť sa najčastejším chybám?

Ako vybrať správnu spodnú bielizeň a vyhnúť sa najčastejším chybám?

4 minuty čtení

Spodná bielizeň je neoddeliteľnou súčasťou ženského šatníka rovnako ako nohavice alebo svetre. A napriek tomu sa mu nevenuje taká pozornosť, akú by si zaslúžilo. Navyše nesprávna voľba spodnej bielizne môže spôsobiť aj intímne problémy, ktoré môžu viesť k neplodnosti. Ako teda vybrať spodnú bielizeň, ktorú tvoje intímne partie ocenia? Máme pre teba pár rád, s ktorými rozhodne nešliapneš vedľa.

Nechajte pokožku dýchať

Prevažujú u teba rafinované nohavičky z umelých vlákien alebo naopak jednoduchá klasika z bavlny? Často ide o neľahkú voľbu – krása vs. pohodlie. Napriek tomu, že sú nohavičky z umelých materiálov často zvodnejšie ako tie z bavlny, pravdou zostáva, že umelé materiály sú častejšie alergénne ako tie prírodné. Bavlna je hypoalergénna, a navyše je to aj najpriedušnejší materiál. Neznamená to, že sa musíš vzdať svojich obľúbených čipkových nohavičiek. Ale rozhodne by si ich mala striedať s tými bavlnenými.

Ve spodním prádle by ses měla v první řadě cítit dobře ty sama
V spodnej bielizni by si sa mala v prvom rade cítiť dobre ty sama

Na veľkosti záleží

Každá z nás si niekedy kúpila nejaký menší kúsok oblečenia, pretože si predsa nebude kupovať ten väčší. Bohužiaľ, toto je to najhoršie, čo pre svoje ženské partie môžeš urobiť. Pokiaľ nemôže pokožka dostatočne dýchať, veľmi často sa to prejaví práve negatívnymi následkami vo forme rôznych intímnych zápalov, infekcií alebo aj zaparenín z mechanického trenia. Nehanbi sa za svoju veľkosť a nehľadaj oblečenie, ktorému padneš, ale také, ktoré padne tebe ako uliate.

Aj v jednoduchosti je krása – nezabúdaj na také kúsky vo svojom šatníku

Deň vs. Noc

A čo v noci? Aká bielizeň sa hodí najviac do postele? Možno ťa odpoveď prekvapí, ale najlepšia spodná bielizeň na spanie je žiadna. Chápeme, že tento spôsob nemusí vyhovovať všetkým, a preto je tu druhý variant – voľná nočná košeľa. Tvoje intímne partie si zaslúžia voľnosť, a to čo najviac. Spánok s nohavičkami môže byť totiž dokonca aj nezdravý. V intímnych partiách sa cez noc udržuje prirodzene vlhkosť, nohavičky ju zadržiavajú, a to môže viesť až k vaginálnym infekciám. Najviac ohrozené sú potom plnoštíhle ženy, tehotné, ženy, ženy ktoré užívajú antibiotiká alebo tie, ktoré trápi cukrovka.

Vedela si, že neliečené vaginálne infekcie môžu viesť až k problémom s plodnosťou? Neboj sa o intímnych problémoch hovoriť, a hlavne ich rieš zavčas! Ak máš otázky, na ktoré sa bojíš opýtať, vyskúšaj našu poradňu. Na otázky odpovedá súkromne pani doktorka Kutálková z gynekologického centra Šárka v Brne.

Psychológia farieb

Napriek tomu, že spodná bielizeň nie je súčasťou outfitu, ktorá by bola typicky vidieť na prvý pohľad, hrá veľmi dôležitú úlohu v našej psychike. Má totiž neuveriteľnú moc zvýšiť naše ženské sebavedomie a výrazne sa podieľa aj na našom pocite pohodlia počas dňa. Potrebuješ si teda dodať sebavedomie? Siahni po čiernej alebo červenej spodnej bielizni. Ak si viac introvertná, pravdepodobne v tvojom šatníku bude prevažovať biela farba. U extrovertných žien to zase budú rôzne farebné kombinácie a výrazné vzory. Vždy vyberaj podľa toho, aby si sa sama cítila dobre a v pohode.

A ako je to u teba? Máš obľúbený strih, materiál alebo farbu? Nezabudni sa s nami podeliť o svoju skúsenosť v komentároch pod príspevkom na našej Facebookovej stránke.