Prečo mi pomôže Rosalgin?
Rosalgin počas liečby znižuje vaginálne pH a obnovuje prirodzené vaginálne prostredie čím podporuje a chráni laktobacilárnu vaginálnu mikroflóru, ktorá je tak potrebná k udržaniu zdravého pošvového prostredia.
Je potrebné pridávať k liečbe Rosalginom aj laktobacily a probiotiká?
Nie, pretože Rosalgin svojím účinkom nepôsobí proti laktobacilom, práve naopak, Rosalgin svojím účinkom znižuje vaginálne pH a už počas liečby obnovuje početnosť laktobacilov.
Ako mi pomôže Rosalgin ?
Rosalgin pôsobí veľmi účinne na baktérie spôsobujúce pošvové zápaly ako aj vysoko účinne likviduje kvasinky zodpovedné za vaginálne mykózy. Podporou laktobacilov prispieva k udržaniu rovnováhy vaginálneho prostredia. Prevetívne používanie Rosalginu po antibiotickej liečbe, po návšteve bazénov a wellness môže významne znížiť riziko rozvoja bakteriálnej alebo mykotickej pošvovej infekcie.
Wellnes a návšteva bazénov môže prinesť okrem dobrého pocitu z relaxu aj nepríjemnosti spojené so zmenou pošvového prostredia a následným rozvojom vaginálnej infekcie, kvasinkovej alebo bakteriálnej. K narušeniu pošvového prostredia dochádza vplyvom pôsobenia chemických, dezinfekčných prostriedkov prítomných v bazénoch a vírivkách na pošvové prostredie, kde dochádza k zničeniu laktobacilárnej mikroflóry, ktorá je tak dôležitá pre udržiavanie zdravej mikrobiálnej rovnováhy a zmene pH. Touto zmenou sú vytvorené podmienky na pomnoženie škodlivých baktérí alebo kvasiniek.
Antibiotická liečba má hlavný účinok v likvidácii baktérií, najčastejšie pôvodcov rôznych ochorení avšak popri zničení “škodlivých” baktérií antibiotiká ničia aj prospešné baktérie v črevách a taktiež v pošve - laktobacily. Z tohto dôvodu sú odporúčané probiotiká, ktoré majú za úlohu nahradiť zničenú laktobacilárnu flóru. Na trhu je celý rad produktov obsahujúci rôzne druhové zloženie a rôzne celkové množstvo laktobacilov. Bohužial ich hlavným a zásadným nedostatkom je, že nevieme presne určiť, ktoré z mnohých v tele prirodzene prítomných laktobacilárnych druhov a v akom počte je potrebné telu dodať v životaschopnom stave tak, aby boli aktívne a produkovali potrebné látky udržiavajúce zdravé pošvové prostredie.
Druhým nežiadúcim účinkom antibiotickej liečby je možný rozvoj mykotickej infekcie - vaginálnej mykózy, ku ktorej dochádza pomerne často. V pošvovom prostredí dochádza vplyvom antibiotickej liečby k likvidácii všetkých baktérií teda aj “dobrých” laktobacilov ale nie kvasiniek, ktoré potom takto uvoľnený priestor dokážu veľmi rýchlo obsadiť a spôsobiť zápal.
Rosalgin pôsobí veľmi účinne na baktérie spôsobujúce pošvové zápaly ako aj vysoko účinne likviduje kvasinky.

Rosalgin neúčinkuje na laktobacily v pošve prirodzene prítomné, práve naopak podporuje ich rast tým, že znižuje pH, čím prispieva k udržaniu zdravého pošvového prostredia.

Zdroje:
Molinari, G, Bactericidal and fungicidal activity in vitro of benzydamine hydrochloride, Microbiologica Medica, 1993
Unzeitig V. Prakticke zkušenosti s benzydaminem, Moderni gynekologie a porodnictvi, vol. 10, č. 3, supplementum, 2001