Podporuje laktobacily

Prečo mi pomôže Rosalgin?

Rosalgin počas liečby znižuje vaginálne pH a obnovuje prirodzené vaginálne prostredie čím podporuje a chráni laktobacilárnu vaginálnu mikroflóru, ktorá je tak potrebná k udržaniu zdravého pošvového prostredia.

Je potrebné pridávať k liečbe Rosalginom aj laktobacily a probiotiká?

Nie, pretože Rosalgin svojím účinkom nepôsobí proti laktobacilom, práve naopak, Rosalgin svojím účinkom znižuje vaginálne pH a už počas liečby obnovuje početnosť laktobacilov.

Ako mi pomôže Rosalgin ?

Rosalgin pôsobí veľmi účinne na baktérie spôsobujúce pošvové zápaly ako aj vysoko účinne likviduje kvasinky zodpovedné za vaginálne mykózy. Podporou laktobacilov prispieva k udržaniu rovnováhy vaginálneho prostredia. Prevetívne používanie Rosalginu po antibiotickej liečbe, po návšteve bazénov a wellness môže významne znížiť riziko rozvoja bakteriálnej alebo mykotickej pošvovej infekcie.

Wellnes a návšteva bazénov môže prinesť  okrem dobrého pocitu z relaxu aj nepríjemnosti spojené so zmenou pošvového prostredia a následným rozvojom vaginálnej infekcie, kvasinkovej alebo bakteriálnej. K narušeniu pošvového prostredia dochádza vplyvom pôsobenia chemických, dezinfekčných prostriedkov prítomných v bazénoch a vírivkách na pošvové prostredie, kde dochádza k zničeniu laktobacilárnej mikroflóry, ktorá je tak dôležitá pre udržiavanie zdravej mikrobiálnej  rovnováhy a zmene pH. Touto zmenou sú vytvorené podmienky na pomnoženie škodlivých baktérí alebo kvasiniek.

Antibiotická liečba má hlavný účinok v likvidácii baktérií, najčastejšie pôvodcov rôznych ochorení avšak popri zničení “škodlivých” baktérií antibiotiká ničia aj prospešné baktérie v črevách a taktiež v pošve - laktobacily. Z tohto dôvodu sú odporúčané probiotiká, ktoré majú za úlohu nahradiť zničenú laktobacilárnu flóru. Na trhu je celý rad produktov obsahujúci rôzne druhové  zloženie a rôzne celkové množstvo laktobacilov. Bohužial ich hlavným a zásadným nedostatkom je, že nevieme presne určiť, ktoré z mnohých v tele prirodzene prítomných laktobacilárnych druhov a v akom počte je potrebné telu dodať  v životaschopnom stave tak,  aby boli aktívne a produkovali potrebné látky udržiavajúce zdravé pošvové prostredie.

Druhým nežiadúcim účinkom antibiotickej liečby je možný rozvoj mykotickej infekcie - vaginálnej mykózy, ku ktorej dochádza pomerne často.  V pošvovom prostredí dochádza vplyvom antibiotickej liečby k likvidácii všetkých baktérií teda aj “dobrých” laktobacilov ale nie kvasiniek, ktoré potom takto uvoľnený priestor dokážu veľmi rýchlo obsadiť a spôsobiť zápal.

Rosalgin pôsobí veľmi účinne na baktérie spôsobujúce pošvové zápaly ako aj vysoko účinne likviduje kvasinky.

Rosalgin neúčinkuje na laktobacily v pošve prirodzene prítomné, práve naopak podporuje ich rast tým, že znižuje pH, čím prispieva k udržaniu zdravého pošvového prostredia.

 

                

 

Zdroje:
Molinari, G, Bactericidal and fungicidal activity in vitro of benzydamine hydrochloride, Microbiologica Medica, 1993
Unzeitig V. Prakticke zkušenosti s benzydaminem, Moderni gynekologie a porodnictvi, vol. 10, č. 3, supplementum, 2001


Rosalgin - granulát na prípravu vaginálneho roztoku a Rosalgin Easy - hotový vaginálny roztok sú voľnopredajné lieky určené na oplachy alebo výplachy ženského pohlavného ústrojenstva. Účinnou látkou je benzydamín hydrochlorid. Pred použitím lieku si pozorne prečítajte písomnú informáciu pre používateľov alebo sa poraďte s lekárom či lekárnikom.