Prejavy

Normálne vaginálne prostredie

Pošva je normálne osídlená zmesou baktérií, ktoré sú vo vzájomnej rovnováhe. Hlavným druhom baktérií zaisťujúcim zdravé pošvové prostredie a stabilitu medzi baktériami sú laktobacily.Laktobacily pretvárajú cukry na kyselinu mliečnu a zaisťujú tak v pošve kyslé prostredie (s pH najvyššie 4,8), ktoré bránia v raste ďalšom (patogénnym) mikroorganizmom. Ak je rovnováha v pošve narušená, ubúdajú laktobacily a premnožia sa buď kvasinky, alebo baktérie. Následne vzniká zápal sprevádzaný výtokom a často aj pálením alebo svrbením.

čítať ďalej

 

Prejavy ženských zápalov

Zápalom reaguje organizmus na nejakú škodlivinu. Ak je tkanivo poškodené, odpovie zápalom. Zvyšuje sa prekrvenie tkaniva, uvoľňujú sa pôsobky, ktoré privolávajú biele krvinky, aktivuje sa činnosť fibroblastov, buniek, ktoré sú schopné vytvoriť nové tkanivo. Tieto zmeny môžeme pozorovať ako sčervenanie, vyžarovanie tepla, opuchy, bolesť.

čítať ďalej

 

Trápi vás výtok alebo svrbenie?

Príčinou výtoku a svrbenia intímnych partií je najčastejšie premnoženie patogénnych baktérií alebo kvasiniek.

čítať ďalej


Rosalgin - granulát na prípravu vaginálneho roztoku a Rosalgin Easy - hotový vaginálny roztok sú voľnopredajné lieky určené na oplachy alebo výplachy ženského pohlavného ústrojenstva. Účinnou látkou je benzydamín hydrochlorid. Pred použitím lieku si pozorne prečítajte písomnú informáciu pre používateľov alebo sa poraďte s lekárom či lekárnikom.