Strava ako príčina intímnych problémov: ktorým potravinám by si sa mala vyhýbať?

Strava ako príčina intímnych problémov: ktorým potravinám by si sa mala vyhýbať?

0 minut čtení

Za vaginálnou mykózou stoja kvasinky, ktorým sa darí vo vlhkom a teplom prostredí. Ich nežiaduce rozmnoženie ale môže spôsobovať aj nevhodný jedálniček. Čo si môžeš dopriať pokojne aj niekoľkokrát za deň a ktoré potraviny by mali byť skôr sviatočnou záležitosťou?

Nepriateľ ženských partií s menom rafinovaný cukor

Vo chvíli, keď ho do tela posielaš pravidelnú dávku, uľahčuješ kvasinkám ich rast. Vyhni sa preto cukrovinkám, čokoláde, ovocným zavareninám od babičky, sladeným nápojom a všetkým sladkým odmenám, ktoré ti síce chvíľkovo urobia dobre, ale z dlhodobého hľadiska ti škodia. Poďakujú ti nielen intímne partie.

Veľmi dobre vieme, že občas si treba zamaškrtiť. Keď už to na teba príde, siahni aspoň po zdravých cukroch, ktoré sú trebárs v ovocí. Aj tu ale daj prednosť tým s nízkym obsahom cukru – jablkám alebo citrusom.

Zelenina má zelenú

Vieš, že pár kúskov zeleniny by si si mala dopriať najlepšie niekoľkokrát denne? Chybu neurobíš so žiadnym druhom zeleniny, a to ani v čerstvom, ani vo varenom stave. Ak ťa trápia kvasinky, skús zaradiť cesnak, cibuľu, chren, uhorky, reďkovky, kaleráby a najrôznejšie druhy šalátov.

Výběr potravin při nakupování

Čomu povedať svoje áno?

Z mäsa si dopriavaj ryby, prednosť daj bielemu mäsu pred červeným a úplne vynechaj mäso údené. S mliečnymi produktmi radšej opatrne – opäť sa vyhni sladeným kefírom a ovocným jogurtom. Zo syrov sa vyvaruj veľmi tučným, naopak vhodné sú tavené syry.

Dopriavaj siVyhýbaj sa
veľa zeleninyrafinovanému cukru
ovocie s nízkym obsahom cukru (jablká, bobuľovité ovocie, citrusy)čokoládam, sušienkam
jogurty so živou kultúrouovociu s vysokým obsahom cukru (banány, marhule, broskyne a pod.)
tavené syrysladeným jogurtom a kefírom
biele mäso a rybytučným syrom
nesladené nápoje červenému a údenému mäsu
najrôznejšie stukovinydžúsom, sladeným nápojom, alkoholu a káve
fast-foodu

Vyhni sa potravinám, po ktorých máš skoro hlad

Škvŕka ti v bruchu už hodinu po tom, čo si dojedla? Potom si možno na tanieri mala potraviny s vysokým glykemickým indexom. Ten udáva, ako rýchlo sa vstrebávajú cukry do nášho tela. Čím vyšší je, tým skôr ti vyhladne. Príkladom sú hranolky, cestoviny s kečupom, všetky fast-foodové jedlá, ale napríklad aj obľúbené raňajky – kukuričné lupienky. Také potraviny zo svojho jedálnička najlepšie úplne vyškrtni, skorý pocit hladu potom spôsobuje chuť na sladké.

Voda prečistí tvoj organizmus. A čo ďalšie nápoje?

Asi tušíš, že alkohol ani káva tvojmu telu príliš neprospeje. Možno ťa ale prekvapí, že aj také džúsy, ktoré zdanlivo vyzerajú ako vitamínová bomba, nie sú pre ľudský organizmus nijako spásne. Obsahujú totiž veľké množstvo cukru – rovnako ako všetky sladené minerálky a malinovky. Ideálne je piť úplne čistú vodu, prípadne s citrónom. Chybu neurobíš ani s bylinkovými čajmi, ktoré občas vystriedaš. Tie ale opäť neslaď. Ideální je pít úplně čistou vodu, případně s citronem. Chybu neuděláš ani s bylinkovými čaji, které občas prostřídáš. Ty ale opět neslaď. 

Bylinkové čaje jsou pro tělo obzvlášť zdravé

Máš za sebou ťažký deň a sladký čaj by ťa postavil na nohy? Ak si chceš trochu osladiť život, siahni po javorovom sirupe alebo stévii.

Fandíme ti v zmene jedálnička! Nestresuj sa občasnými prehreškami a pamätaj, že nemusí byť všetko hneď. Začni pomalými krôčikmi a nenechaj sa odradiť od zdravého životného štýlu ani keď ťa stretne intímny zápal. V tom prípade vyskúšaj pomoc výplachu Rosalgin, ktorý uľavuje od jeho príznakov a podporuje prirodzené vaginálné prostredie, a ty si budeš môcť ďalej užívať každodenné okamihy naplno. A ak budeš mať nejakú otázku, neváhaj sa opýtať v našej poradni!

ROSALGIN EASY a ROSALGIN sú lieky na vaginálne použitie. Obsahujú liečivo benzydamínium-chlorid. Pozorne si prečítajte písomnú informáciu pre používateľa.