Vaginálny výplach Rosalginom

Prečo mám použiť vaginálny výplach Rosalginom

Rosalgin a Rosalgin Easy vaginálny výplach je rýchle, účinné, moderné a pohodlné riešenie gynekologických ťažkostí, vaginálnej mykózy, svrbenia a pálenia.

Aká je výhoda Rosalgin Easy oproti klasickému Rosalginu

  • Rosalgin Easy je hotový vaginálny roztok pripravený na okamžité použitie
  • Použitie Rosalgin Easy je jednoduchšie a bez zdĺhavého procesu prípravy
  • Rosalgin Easy predstavuje vyšší komfort a vyšší štandard hygieny

Aké sú prednosti vaginálneho výplachu Rosalginom oproti vaginálnym čapíkom a krémom

Po aplikácii Rosalginu nie sú potrebné následné hygienické opatrenia, ako napr. použitie vložky
alebo sprcha, ako je to v prípade vaginálnych čapíkov a krémov. Oproti vaginálnym tabletám , vaginálnym čapíkom alebo vaginálnym krémom má výplach Rosalginom aj tú výhodu, že odstraňuje aj mechanické nečistoty a žena má okamžitý pocit čistoty.

Aby využitie výplachov pošvy na liečbu zápalov pošvy a výtokov bolo efektívne a bezpečné, musí byť použitý roztok látky, ktorá má dokázaný antimikrobiálny, protizápalový účinok a súčasne zachováva normálnu pošvovú flóru, je dobre tolerovaná a neposlednom rade bezpečná.

Deväť z desiatich žien hodnotí účinok Rosalginu ako dobrý až výborný.

9 z 10 žien je spokojných s liečbou vaginálnej mykózy Rosalginom

Výplachy pošvy rozmanitými bylinnými, chemickými roztokmi ženy používali za rôznymi účelmi už minulosti, využívajúc pri tom mnohokrát až bizarné aplikátory. Slúžili im na očistu pri menštruácii, po pohlavnom styku, na liečbu pálenia, svrbenia, opuchu pošvy, využívali ich aj ako antikoncepciu, aj ako metódu prerušenia neželanej tehotnosti. Výplachy nevhodným roztokom (a to nielen v minulosti) ženám namiesto požadovaného efektu mnohokrát spôsobujú zhoršenie subjektívnych ťažkostí. Ničia si prirodzené pošvové prostredie likvidáciou „dobrých“ pošvových baktérii (laktobacilov), prípadne až poškodzujú sliznicu, vytvárajú si „chemický“ zápal, prípadne si až poleptávajú sliznicu pošvy.

 

Zdroje:
Unzeitig, V., Praktické zkušenosti s benzydaminem, Moderní gynekologie a porodnictví, vol. 10, č. 3, supplementum, 2001


Rosalgin - granulát na prípravu vaginálneho roztoku a Rosalgin Easy - hotový vaginálny roztok sú voľnopredajné lieky určené na oplachy alebo výplachy ženského pohlavného ústrojenstva. Účinnou látkou je benzydamín hydrochlorid. Pred použitím lieku si pozorne prečítajte písomnú informáciu pre používateľov alebo sa poraďte s lekárom či lekárnikom.