Vaginálny výtok

Prečo mi pomôže Rosalgin?

Pretože účinkuje protizápalovo.

Majú protizápalový  účinok aj antimykotiká dostupné v lekárňach bez predpisu ?

Nie, na rozdiel od Rosalginu antimykotiká vo forme krémov a čapíkov neobsahujú látku pôsobiacu protizápalovým účinkom.

Ako mi pomôže Rosalgin ?

Rosalgin lieči výtok pri bakteriálnych, mykotických a zmiešaných vaginálnych infekciách rýchlo a efektívne silným protizápalovým účinkom.

Rosalgin rýchlo a efektívne znižuje pošvový výtok protizápalovým účinkom prostredníctvom selektívnej inhibície tvorby prozápalových cytokínov (TNFα, IL-1ß) a chemokínov (MCP-1).

Vaginálny výtok môže byť prítomný aj pri fyziologicky zdravom pošvovom stave, je to veľmi individuálne. častokrát je však príznakom rozvíjajúcej infekcie alebo narušenie bakteriálnej rovnováhy pošvového prostredia.

Charakteristika pošvového výtoku je daná zmenou pošvového prostredia. Narušenie pošvového prostredia mení pH pošvy, rovnováhu medzi prítomnými laktobacilmi, kvasinkami a škodlivými baktériami.


Rosalgin - granulát na prípravu vaginálneho roztoku a Rosalgin Easy - hotový vaginálny roztok sú voľnopredajné lieky určené na oplachy alebo výplachy ženského pohlavného ústrojenstva. Účinnou látkou je benzydamín hydrochlorid. Pred použitím lieku si pozorne prečítajte písomnú informáciu pre používateľov alebo sa poraďte s lekárom či lekárnikom.