Pálenie a svrbenie

Prečo mi pomôže Rosalgin na pálenie a svrbenie?

Rosalgin znecitlivujúcim účinkom takmer okamžite po aplikácii odstráni pálenie a svrbenie ako aj bolesť v oblasti genitálií ženy.

Majú znecitlivujúci účinok iné antimykotiká dostupné v lekárňach bez predpisu ?

Nie, na rozdiel od Rosalginu antimykotiká vo forme krémov a čapíkov neobsahujú látku pôsobiacu znecitlivujúcim účinkom.

Ako Rosalgin účinkuje na  pálenie a svrbenie?

Vonkajšie genitálie ženy  sú vďaka bohatým nervovým zakončeniam veľmi citlivé na akékoľvek podráždenie. V prípade rozvoja gynekologického zápalu (kvasinková, bakteriálna) sa väčšinou ako prvé príznaky podráždenia objavujú pálenie, svrbenie vulvy. Sú spôsobené zápalom a jeho prejavmi ako začervenanie, opuch a bolesť ženskych intímnych partií a pošvy.

Bez ohľadu na príčinu vyvolávajúcu tento stav je prvoradé potlačiť tieto nepríjemné symptómy a preto použitie Rosalginu je najrýchlejší spôsob, ako dosiahnuť rýchlu úľavu (už do 20 minút od aplikácie) od nepríjemných subjektívnych ťažkostí, a to  vďaka jeho znecitlivejúcemu účinku.

Rosalgin - rýchla úľava, svrbenie , pálenie, mykóza

Ostatné prípravky tento znecitlivejúci účinok nemajú a pálenie, svrbenie odstránia až za niekoľko dní. Prieskum uskutočnený na skupine žien s vaginálnou mykózou potvrdil, že výplach Rosalginom prináša najrýchlejšiu úľavu, rýchlejšiu ako vaginálny krém alebo vaginálne tablety.

Rosalgin - najrýchlejšia liečba vaginálnej mykózy

Vďaka znecitlivujúcemu účinku je pôsobenie Rosalginu takmer okamžité a do 20 minút dochádza k úľave od sprievodných symptómov vaginálnej infekcie ako sú pálenie alebo svrbenie a bolesť.


Za lokálne znecitlivujúce vlastnosti vďačí Rosalgin svojej štruktúre. Účinná látka benzydamín má podobne ako lokálne anestetiká jeden aromatický (hydrofóbny) kruh, ktorý je spojený s bázickou (hydrofilnou) skupinou terciárneho amínu krátkym alkylovým reťazcom.


Preto Rosalgin, podobne ako lokálne anestetiká, reverzibilne blokuje vedenie nervových vzruchov, keď je lokálne nanesený vo vhodnej koncentrácii. Blokovaním iónových kanálov dochádza k redukcii bolesti, svrbenia a pálenia.

 

Zdroje:
Ryszard Czajka, Andrzej Torbe. Assessment of the efficacy of benzydamine (Tantum Rosa) in form of vaginal treatment of perineal complaints in early puerperium. Polish Journal
GfK ATS® september 2011, 207 žien, vek 18 - 40


Rosalgin - granulát na prípravu vaginálneho roztoku a Rosalgin Easy - hotový vaginálny roztok sú voľnopredajné lieky určené na oplachy alebo výplachy ženského pohlavného ústrojenstva. Účinnou látkou je benzydamín hydrochlorid. Pred použitím lieku si pozorne prečítajte písomnú informáciu pre používateľov alebo sa poraďte s lekárom či lekárnikom.