Bude nás o jedného viac: Čo by ti nemalo chýbať v taške do pôrodnice?

Bude nás o jedného viac: Čo by ti nemalo chýbať v taške do pôrodnice?

3 minuty čtení

Deviaty mesiac tvojho tehotenstva sa blíži a myšlienky ohľadom pôrodu máš v hlave čoraz častejšie? Základom pokojného pôrodu je psychická pohoda, ku ktorej ti pomôže aj včas a správne zbalená taška do pôrodnice. Vieš, na čo by si nemala zabudnúť, a čo, naopak, môžeš nechať doma?

Nezabudni na doklady 

O tom, kam si si doklady pripravila, povedz svojmu sprievodu, aby aj on vedel, kam po nich siahnuť. V pôrodnici sa tak budeš môcť naplno venovať príchodu bábätka a nebudeš musieť premýšľať, do akého vrecka si dala svoj rodný list. A nezabudni ani na doklady partnera, aj tie budeš potrebovať.

Pripravili sme pre teba prehľadný zoznam vecí, ktoré by v taške určite nemali chýbať. Môžeš si ho vytlačiť a počas balenia odškrtávať. Budeš tak mať istotu toho, že máš všetko, čo potrebuješ.

Pred pôrodom sa môžeš dohodnúť s laktačnou poradkyňou, ktorá ti bude k dispozícii, keď to s dojčením hneď nepôjde. Je to úplne normálne a väčšine mamičiek chvíľou trvá, než zistia, ako na to. Kontakt uložený v telefóne ťa potom upokojí a ty budeš vedieť, že sa máš na koho obrátiť v prípade problémov. 

balení tašky do porodnice

Na pôrod potrebuješ len pár vecí

Dopredu si zisti, čo tvoja pôrodnica mamičkám poskytuje, a čo si musíš doniesť vlastné. Doniesť si môžeš košeľu, ktorá by mala byť dostatočne voľná, pohodlná a s hlbokým rozopínaním na hrudi, aby si sa po pôrode nepripravila o cenné prvé okamihy s bábätkom na prsiach. Väčšina pôrodníc ale košele na pôrod požičiava a ty po svojej obľúbenej môžeš siahnuť až na oddelení šestonedelia. Zvážiť môžeš aj deku a teplé ponožky, pri pôrode niekedy mamičky prepadne zimnica.

Väčšina mamičiek síce nemá pri pôrode na jedlo pomyslenie, ale predsa len si radšej pribaľ aj desiatu a hroznový cukor, ktorý ti dodá energiu. Zváž aj masážny olejček, ktorým ťa partner môže pri pôrode masírovať.

Veci na oddelenie šestonedelia zaberú v taške najviac miesta

Každá mamička, ktorá už má pôrod za sebou, ti povie, že si toho brala zbytočne veľa. Ale my si myslíme, že sa tomu vyhnúť jednoducho nedá a, koniec koncov, jedny popôrodné nohavičky navyše sa do tašky zmestia vždy. Pozri sa, čo všetko by si so sebou mala mať.

Oblečenie, v ktorom pôjdeš z pôrodnice domov, do tašky baliť nemusíš. To ti môže doviezť partner v deň vyzdvihnutia, nech so sebou nemáš zbytočne veľa vecí. Zvoľ pohodlné a voľné kúsky, oceníš to.

Väčšinu vecí, ktoré pre bábätko budeš potrebovať, ako sú plienky, vlhčené obrúsky alebo oblečky, dostaneš v pôrodnici. V každej to ale chodí inak, preto sa neboj dopredu opýtať.

balení věcí pro miminko

Čo so sebou z hygieny?

Do pôrodnice si vezmi hygienické prípravky, ktoré si zvyknutá používať doma, len ako sprchový gél radšej zvoľ neparfumovaný variant. A samotný parfém nechaj doma úplne. Bábätko totiž potrebuje po pôrode cítiť prirodzenú vôňu mamičky, ktorá ho upokojuje.

Asi každá žena dúfa, že sa jej pôrodné zranenie vyhne, je ale dobré byť pripravená, keď nebudeš mať toľko šťastia. Vezmi si so sebou do pôrodnice Rosalginktorý môžeš používať na vonkajšie oplachy rodidiel. Zranenie sa vďaka nemu ľahšie hojí a ty ucítiš úľavu.

Nie je potrebné sa doma potkýnať o pripravenú tašku od 4. mesiaca, ale nenechávaj balenie na poslednú chvíľu. Keď s balením začneš okolo 35. týždňa, bude to tak akurát. Už máš skúsenosti s tým, čo sa ti v pôrodnici hodilo a čo si, naopak, nepotrebovala? Poraď ostatným mamičkám na našom Facebooku a pomôž im prežiť vzácne okamihy v psychickej pohode.

ROSALGIN EASY a ROSALGIN sú lieky na vaginálne použitie. Obsahujú liečivo benzydamínium-chlorid. Pozorne si prečítajte písomnú informáciu pre používateľa.